Rejs na Łabiszyn – relacja z wydarzenia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16 lipca 2015 roku na łabiszyńskiej wyspie odbyła się impreza promująca walory turystyczne rzeki Noteć połączona z obchodami 60-lecia koła nr 104 PZW w Łabiszynie. O 7 rano odbyły się zawody wędkarskie dla członków koła nr 104 w Łabiszynie o puchar Burmistrza Łabiszyna. Następnie od godziny 10:00 spływ kajakowy w malowniczym krajobrazie na trasie Barcin-Łabiszyn. Od godziny 13 piknik rodzinny, który cieszył się dużym powodzeniem. W czasie, którego była możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego na marinie. Biblioteka miejska przygotowała wystawę fotografii „Dawny Łabiszyn i jego mieszkańcy”.

Grupa ŁAM przygotowała zabawę dla całej rodziny pt. „Rodzinny połów” – cieszyła się sporym zainteresowanym, co można zobaczyć na zdjęciach. „Dziecięca akademia dla najmłodszych” to zajęcia dla dzieci, które prowadzone były przez łabiszyńską biblioteką. I Łabiszyńska Drużyna Harcerska przygotowała zabawy dla dzieci i młodzieży. Na zakończenie po godzinie 17 mieliśmy okazję wysłuchać szanty zespołu Stara Kuźnia.
Organizatorami byli Burmistrz Łabiszyna, Koło nr 104 PZW w Łabiszynie. Współorganizatorami Łabiszyńska Aktywna Młodzież, a partnerami Łabiszyński Dom Kultury, I Łabiszyńska Drużyna Harcerska oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. dr Juliana Gerpe w Łabiszynie.

Zobacz zdjęcia!