Każdy z nas miał kiedyś przyjaciela, o którym myślał, że to jest ten jeden najbliższy, najważniejszy, taki na całe życie, ale jak to bywa – wszystko się zmienia.
Przyjaźń – dlaczego jest tak istotna w naszym życiu?
Spora, jak nie większa część takich szkolnych przyjaźni z biegiem czasu się rozmywa, umiera śmiercią naturalną, a także nie rzadko rozpada się z powodu kłótni czy też zwyczajnie z powodu naszego dorastania pojawiają się między nami różnice nie do przeskoczenia. Z czasem poznajemy nowych ludzi, niejednokrotnie porównując ich do tych naszych najbliższych z dawnych czasów i mimo wszystko doszukujemy się ich cech. Podstawą przyjaźni jest zrozumienie, umiejętność poświęcania się a także to „magiczne połączenie”, dzięki któremu śmiejemy się z tych samych rzeczy, rozumiemy się bez słów i czujemy się fantastycznie. Wiem, że z tą osobą możemy zrobić wszystko. Cechą, która świadczy o faktycznej więzi może być chociażby fakt, że z tą osobą możemy siedzieć w ciszy i to w żaden sposób nie jest dla nas krępujące. Jesteśmy w stanie w słusznej sprawie, postawić swoje potrzeby na drugim miejscu i poświęcić czas, siłę i energię na pomoc tej drugiej osoby, wspieramy się w ciężkich chwilach i przede wszystkim mamy tę świadomość, że ktoś obok nas jest i nas wspiera bez względu na wszystko.
Z kim innym jak nie z najlepszą przyjaciółką chcemy się podzielić najnowszym pomysłem, wyżalić po zerwaniu z chłopakiem, iść na szalone zakupy czy też przeżyć niesamowitą wakacyjną wyprawę? Dla kogo jak nie dla przyjaciela wstaniemy o drugiej w nocy, żeby kupić tabletki przeciwbólowe w aptece na drugim końcu miasta, pdzielić się ostatnim kawałkiem ulubionego ciasta, olać seans w kinie na rzecz zapijania smutków? Nie ma co ukrywać – nawet najsilniejsze psychicznie osoby, potrzebują u swojego boku drugą osobę, która da to poczucie bezpieczeństwa i która sprawi, że poczujemy, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych do zrobienia.
Metodą prób i błędów, zawodów i smutków – prędzej czy później znajdziemy prawdziwych przyjaciół, takich na całe życie.
Więcej artykułów o relacjach międzyludzkich znajdziesz w serwisie https://www.interesujace.pl/.