Nie należy lekceważyć leczenia doradczego dotyczącego problemów emocjonalnych lub psychicznych. Jeśli zdasz sobie sprawę, że masz problem i potrzebujesz uzdrowienia, najpierw musisz wiedzieć, co cię niepokoi. Poza tym nie możesz po prostu przejść do Planu B bez ukończenia Planu A. Z samoleczeniem to nie działa w ten sposób. Najpierw musisz dotrzeć do sedna problemu.
Jeśli masz problemy porozmawiaj z terapeutą
Profesjonalny terapeuta to ktoś, kto wysłucha tego, co czujesz, a nie jest po to, by oceniać. Terapeuci są po to, aby słuchać, co i jak mówisz. A robiąc to, tzn. otwierając się i opowiadając o tym, co czujesz, stajesz przed samo identyfikującymi problemami, które zawsze wydają się pojawiać. Na przykład możesz rozmawiać z terapeutą i wspomnieć, że twój chłopak ciągle pije. Tak bardzo się starałaś, żeby przestał, że nawet przyprowadzałeś go do kościoła.
Pewnego dnia przychodzisz na sesję terapeutyczną ze łzami w oczach, wykrzykując, że pewnej nocy piłeś z nim, ponieważ czułeś, że nie możesz mu pomóc. To tak, jak mówią – „Jeśli nie możesz ich pokonać, dołącz do nich”.
Koncepcje rozmów z terapeutą
Właśnie w ten sposób zanim twój terapeuta w ogóle zareaguje, identyfikujesz problem. Twój umysł pojmuje, że ta osoba jest dla ciebie wyraźnie niezdrowa i aby pracować nad sobą, musisz trzymać się od niej z daleka. Na szczęście spotykasz się dopiero od 5 miesięcy. Miałaś wielu chłopaków i byłeś w takiej samej sytuacji z innym. Wykorzystaj to doświadczenie uczenia się, to pomoże ci się od niego oderwać.
W ciągu następnych kilku tygodni nadal go ignorujesz, a czas zaczyna wymazywać wszelkie wspomnienia, które kiedyś mieliście razem. Przejście przez to jest bolesne, ale z każdym dniem, w którym rozmawiasz ze swoim terapeutą, zauważają, że czujesz się lepiej. Twój świadomy umysł nie kręci się nieustannie wokół pomagania mu teraz i możesz zacząć się uzdrawiać. Dlatego tak ważne jest otaczanie się tymi, którzy są spokojni w swoim życiu.
Oczywiście każdy ma problemy – po prostu upewnij się, że osoba, którą jesteś w pobliżu, jest pozytywna i przynajmniej stara się pracować nad jej problemami. Ktoś nie może się zmienić, dopóki nie zechce się zmienić. Popychanie do zmiany po prostu nie zadziała. Opisanie swoich uczuć i wszelkich myśli, które masz z terapeutą lub przyjacielem, to dobry sposób na zidentyfikowanie problemów i wyprostowanie się. Niektórzy mogą nawet udzielić ci rad, których możesz przestrzegać, a jeśli tak – koniecznie zastosuj się do ich rad.
Więcej wpisów o zdrowym stylu życia, znajdziesz w serwisie https://www.plotkarz.pl/.
Rozmowa z terapeutą – zawsze upewnij się, że jest to słuszne
Choć brzmi to samolubnie, rada musi pomóc tobie, a nie drugiej osobie. Jeśli musisz zostawić kogoś chorego, zamiast mu pomóc, niech tak będzie. Najpierw musisz popracować nad sobą, zanim będziesz mógł pomóc komukolwiek poza sobą.
8